شناسه : 72285
امروز شنبه 1400/06/20 - 09:32
نویسنده : fars-admin

اجرای رزمایش کمک مومنانه بسیج اصناف استان فارس

با حضور فرمانده سپاه فجر فارس، رزمایش بزرگ کمک مومنانه بسیج اصناف با عنوان «عاشقان ثارالله» در شیراز برگزار شد.

فرمانده سپاه فجر فارس دوشنبه ۸ شهریور در این در رزمایش، با گرامیداشت یاد شهدا، خصوصا شهید رنجبر به عنوان شهید شاخص اصناف، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در مورد نشان دادن و بیان سیره و روش شهدا، تاکید ویژه دارند و معرفی شهدای شاخص نیز باید در همین راستا باشد.

سردار یدالله بوعلی همچنین به اهمیت همراهی بسیج در ایام شیوع کرونا در کمک به مردم نیز اشاره و تاکید کرد که سپاه و بسیج با حداکثر توان خود در این شرایط در کنار مردم و مسئولان و مدافعان سلامت حضوری موثر دارد.

مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر فارس نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج اصناف، با بیان اینکه استان فارس ۶۰۰ شهید اصناف دارد، گفت: سالروز شهادت شهید محمد عراقی، به عنوان روز بسیج اصناف نامگذاری شده و به همین مناسبت، همه ساله طی یک هفته برنامه‌هایی برگزار می‌شود. 

مهدی دوکوهکی با بیان اینکه خدمت در بسیج یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود، بسیج اصناف را در خط مقدم جنگ اقتصادی دانست و گفت: در ایام مبارزه با کرونا هم بازاریان با اجرای هشت مرحله رزمایش کمک مومنانه، در این راه خوش درخشیدند و با تهیه اقلام مورد نیاز اقشار مختلف مردم، و ارائه خدمات مختلف به تناسب صنف خود، ارائه خدمت کردند. 

دوکوهکی با تاکید بر اینکه این رزمایش ملی، با محوریت نذر نفس در کل کشور و همزمان شیراز و استان فارس، درحال برگزاری است، خاطرنشان کرد: اقلام مورد نظر در این راستا را عموما از تولیدات داخل تهیه کردیم.

مسئول بسیج اصناف فارس ادامه داد: تهیه ۱۶۰کپسول اکسیژن، ۲۰۰ دستگاه مانومتر، ۴۰دستگاه اکسیژن ساز، در کنار نوشت افزار، جهیزیه، ماسک و بسته معیشتی، از خدمات ارائه شده در این رزمایش است.

به گفته او، تقوای اقتصادی و جهاد اقتصادی از جمله مسائلی است که باید در اجرای فعالیت بر آن تاکید داشت.

رئیس اتاق اصناف استان فارس هم در ادامه این برنامه، اظهار کرد: شاید هیچ قشری نسبت به ولایتمداری، بخشش، همکاری و پای کار نظام بودن، مثل بازاریان نیست. 

سیدمحمود هاشمی، بی‌مهری به اصناف را از گلایه‌های این قشر دانست و گفت: در ایام مبارزه با کرونا که آب از جای دیگر گل آلود است، از اصناف آب زلال می‌خواهند. 

هاشمی، اصناف را حبیب‌الله دانست و با بیان اینکه باید کمر همت برای حمایت از این دولت ببندیم، تاکید کرد: اگر این دولت موفق نشود، ما خودمان را نمی‌بخشیم. 

او گفت: اگر دولت تصدی گری را از این قشر بردارد، قطعا وضعیت بهبود پیدا خواهد کرد. پس اصلاح قوانین این صنف یکی از ملزومات است.

هاشمی تاکید کرد: اقتصاد خرد کف بازار به اقتصاد کلان کمک خواهد کرد و بسیج اصناف، نقش مهمی در این راه دارد و اگر دنیا نمی‌تواند این نظام راشکست دهد، به دلیل وجود اقشار مختلف بسیج است.

برچسب ها

برچسب‌ها

فارس بسیج اصناف
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)