شناسه : 72373
امروز چهارشنبه 1400/09/03 - 20:46
نویسنده : admin_asnaf
با حضور دکتر غلامرضا حسن پور در استان فارس؛

دفتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی در شیراز افتتاح شد

غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور گفت: تقویت تولید و صادرات از جمله مواردی است که بسیج آن را مورد توجه قرار می دهد و افتتاح دفتر بسیج تجار اتاق بازرگانی بستر مناسبی است که بسیج به واسطه آن به یاری اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی بیاید زیرا معتقدیم بسیج می تواند حرف فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان را کامل و بدون لکنت به مسئولان ارائه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف کشور، جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در آیین افتتاح این دفتر بیان کرد: امروز فعالان اقتصادی ما در تمام مناطق کشور در خط مقدم مبارزه قرار دارند و جانانه در میدان نبرد تلاش می کنند.
وی افزود: این درحالی است که فعالان اقتصادی علاوه بر نبرد در برابر دشمن خارجی، دچار تحریم و فشارهای داخلی نیز هستند به طوری که هر روز شاهد رفتارهای ظالمانه نظام بانکی، تامین اجتماعی، کانون کار و نظام مالیاتی کشور به بخش خصوصی هستیم و موانع داخلی به مراتب ضربه های سخت تری به بخش خصصوی ما وارد می کند.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اظهارداشت: نظام بانکی ما در کشور در حال شخم زدن اقتصاد است درحالی است که مقام معظم رهبری چندین سال است دستور داده اند تا نظام بانکی اصلاح شود.
رازقی با اشاره به اینکه زمان عمل رسیده و با شعار دادن کشور به هیچ جایی نمی رسد اضافه کرد: تولید و صادرات نبض حیات کشور است اما مورد ظلم بسیاری قرار می گیرد اما در مقابل عده ای به دنبال سواستفاده هستند و جای تامل دارد که تاکنون کدام کالا با ارز چهار هزار و 200 تومانی به دست مردم رسید؟
وی با بیان اینکه انتظار ما از بسیج این است که همواره مانند گذشته پشتیبانی کنند ادامه داد: فعالان بخش خصوصی طرز مقابله با دشمنان خارجی و راهگشایی برای انجام فعالیت خود را می دانند و لازم است بسیج از حمله های داخلی به فعالان اقتصادی جلوگیری کنند.
رازقی عنوان داشت: همه ما علاقه مند به پیشرفت کشورمان هستیم و تلاش می کنیم فضای کشور مثبت و پویا باشد و شرایط زندگی مردم رو به بهبود باشد اما نهادینه شدن این مهم نیازمند ایفای نقش ها، همکاری، همراهی و همت بخش دولتی و خصوصی توامان است.
رئیس اتاق بازرگانی فارس با یادآوری این مطلب که چه کسی به دنبال اجرای واقعی فرمایش رهبری برای مسائل اقتصادی است، تصریح کرد: اقتصاد پاشنه آشیل کشور است و انتظار داریم برای حفظ کشور، اصلاح اقتصادی انجام شود.

** تقویت تولید و صادرات و رفع موانع مورد توجه بسیج است

در ادامه این جلسه غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور گفت: تقویت تولید و صادرات از جمله مواردی است که بسیج آن را مورد توجه قرار می دهد و افتتاح دفتر بسیج تجار اتاق بازرگانی بستر مناسبی است که بسیج به واسطه آن به یاری اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی بیاید زیرا معتقدیم بسیج می تواند حرف فعالان اقتصادی را کامل و بدون لکنت به مسئولان ارائه کند.
وی بیان کرد: اگر هم مسئولان کمک نکردند خود بسیج با ظرفیتی که دارد برای رفع موانع ورود پیدا می کند و راه اندازی دفتر بسیج تخصصی می تواند بشارتی به بخش خصوصی باشد.
حسن پور اظهارداشت: ظرفیت های خوبی در تجارت هستیم و این ظرفیت ها به خاطر تنگ نظری ها و برخوردها مورد توجه قرار نگرفته است و بکارگیری تجار جوانی که ریسک پذیر هستند را مد نظر قرار داده ایم.
وی اضافه کرد: نکته اساسی این است که بسیج می تواند در موضوعات غیرصنفی ورود کند یعنی اگر مواد اولیه سرمایه گذار در گمرک معطل مانده را آزاد کند و با تفاهم نامه ای که بین دولت و بسیج شکل گرفته است این موضوع محقق شد و از این پس بسیج به عنوان عضو اصلی ستاد تنظیم بازار با حق رای حضور می یابد.
حسن پور با اشاره به اینکه جنس تاجر ما در گمرک مانده باشد بسیج با حضور در مجموعه گمرک کمک رسانی کند ادامه داد: موانع نیرو در استان و کشور پیگیری کردیم و باعث شد که برخی کارخانجات دوباره راه اندازی شوند و حتی در موضوع دستگاه اکسیژن ساز به جای واردات، خودکفا شدیم، و نگاه ما ورود جدی به موضوع ها و رفع موانع است.
رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور عنوان داشت: ما باید تلاش کنیم قانون مالیات ستانی را تصحیح کنیم و این درحالی است که باید مالیات ارزش افزوده و درآمد گرفته شود و برای جهش تولید باید یک انقلاب اساسی شکل گیرد و سیاست ها بر اساس صادرات محوری باشد.
وی تصریح کرد: یکی از دلایل مشکلات اقتصادی موجب کشور که آشفتگی فضای کنونی را رقم زده، عدم تقویت پول ملی است که راه رفع مشکلات اقتصادی از تقویت پول ملی می گذرد در غیر این صورت وضعیت رو به بهبودی نخواهیم داشت.

** کلیات طرح اصلاح نظام بانکی در مجلس در حال تصویب است

همچنین در ادامه این جلسه روح الله نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: همچنین طرح بهبود فضای اقتصادی در دستور کار مجلس است و در مدت اخیر قانون بهبود محیط کسب و کار و شفاف شدن آن را در مجلس مورد بررسی قرار داده ایم.
وی افزود: برای ساخت کشور راهی به جز شبانه روز کار کردن نداریم که این، تفکر بسیجی است و با توجه به اینکه مدیریت ارشد استان به موضوع های اقتصادی توجه ویژه ای دارد استان فارس به زودی شاهد بهبود خوبی خواهد بود.
بر اساس این گزارش مهدی دوکوهکی مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر استان فارس نیز گفت: نقش اتاق بازرگانی در بخش خصوصی نقش بسیار ارزنده ایست تلاش می کنیم از تمام ظرفیت تمام اقشار بسیج در جهت تقویت و بهبود اقتصاد استان استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: ما می خواهیم کمک بخش تولید باشیم و در راستای توجه به شعار سال فعالیت کنیم و افتتاح دفتر بسیج اتاق بازرگانی استان امروز با همین هدف شکل گرفته است.
انتهای پیام/

برچسب ها

برچسب‌ها

بسیج اصناف
0 دیدگاه